شک نکن

رایانه ، علمی ، ادبی ، داستان ، شعر ، ترفندها و....

10 هشدار امنیتی پلیس فتا به نوجوانان

 10 هشدار امنیتی پلیس فتا به نوجوانان

اگر واقعا نیاز به صحبت کردن دارید سعی کنید با دوستان واقعی خود یا افراد خانواده‌تان صحبت کنید.

به گزارش مشرق به نقل از برنا، سرهنگ سید محسن میر بهرسی,معاون اجتماعی پلیس فتا در گفت‌و‌گو با برنا در قالب 10 هشدار امنیتی توصیه‌هایی را برای ایجاد امنیت بیشتر و دور شدن کودکان و نوجوانان از آسیب‌های فضای ناسالم دنیای مجازی بیان کرد.

وی توضیح داد: 1- هیچگونه اطلاعاتی درباره خود و خانواده را در اینترنت افشا نکنید.

2- هرگز فایلی را بدون هماهنگی با والدین خود بر روی کامپیوتر دایورت نکنید.(؟ خداییش نمیدونم دایورت در اینجا مفهومش چیه؟)

3- اگر کسی به صورت آنلاین به شما ناسزا می‌گوید یا شما را آزار می‌دهد و یا برایتان ایمیل‌های ناخواسته ارسال می کند، سریعا به والدین خود اطلاع دهید.


4- بخاطر داشته باشید افراد در اینترنت می‌توانند وانمود کنند که شخص دیگری هستند و با ایجاد ارتباط طولانی اینترنتی اعتماد شما را جلب کنند. هرگز حرف‌های آنها را باور نکنید.

5- اگر از اتاق‌های گفتگو چت روم استفاده می‌کنید از نام واقعی یا ایمیل آدرس خود استفاده نکنید و نام‌های متفاوت را جایگزین آن کنید.

6- به یاد داشته باشید دوستی‌های اینترنتی، رابطه و گفتگوها هرگز نمی‌توانند مانند گفتگو با یک شخص واقعی باشد. اگر واقعا نیاز به صحبت کردن دارید سعی کنید با دوستان واقعی خود یا افراد خانواده‌تان صحبت کنید.

7-مراقب کسانی که درباره اطلاعات شخصی شما پرسش می‌کنند باشید و در صورت امکان سریعا ارتباط را قطع کنید.

8-هرگز کالایی را بدون اجازه و هماهنگی با والدین خود به سرعت و آنلاین خریداری نکنید.

9-در صفحه‌های عضویت در سایت های گوناگون و مخصوصا اتاق‌های گفتگو هرگز نام واقعی، تاریخ تولد، آدرس خانه، مدرسه و هر چیزی که ممکن است از آن سوء استفاده شود را وارد نکنید.

10-هرگاه می‌خواهید وارد یک اتاق گفتگو شوید، حتما به نام آن توجه کنید و سعی کنید وارد اتاق‌های گفتگویی که توسط سرویس دهنده طراحی شده شوید و از وارد شدن به اتاق‌هایی که توسط امضا ساخته شده اند، Member created room خودداری کنید.

  
نویسنده : عماد موسوی ; ساعت ۱:٢٧ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳٩٠/۸/۱٥